Můj tropický návrat XI.

Blue Coco.

Zastavení na trhu v Semarapure je docela dobrý nápad. Mohu vám to doporučit. Není to trh primárně pro evropské turisty. Viděli jsme jich tam jen pár. A je zde opravdu vše možné i nemožné. Mačeta, která zaujala mne, začíná na ceně 175 000 IDR,

aby vzápětí její cena padla na 100 000. Určitě by se dala dohodnout i za cenu někde mezi 50 až 75 000 rupií. Přemýšlím nad tím, jenže pak si uvědomím, že to doma i tak nikde nepoužiju, neboť nemáme džungli a táhnout to v zavazadle přes půl světa a ještě riskovat problémy na letišti, se mi opravdu nechce.


Úporný obchodník.

Chlapík se ale nechce vzdát svého výdělku, tak mi podává pero, abych tedy napsal cenu já. Jenže to bych jsem již musel koupit, kdyby přikývl. A to nechci riskovat, tak raději s úsměvem odcházím. Oleksiy si koupí dýku a zaplatí jen polovinu toho, co jsem platil já. Umí smlouvat.

Chrámy mě již až tak nezajímají. Těším se hlavně na osvěžení ve vodopádech. Malí kluci pár metrů proti proudu stojící na břehu, se hlasitě smějí a čůrají do vody.Pár kroků po proudu se říčka stáčí doleva a z výšky asi tak 5 m, je naplňována vodopádem. Jasné, že jsou tu fotografové a fotí mladé dívky v pózách pod padající vodou. Je tu teplo a vesele. I voda je teplá. Jak by asi vypadaly ty slečny pod sprškou Studenovodských vodopádů v Tatrách?

Nyní se pro změnu díváme na jeskyni plnou netopýrů.Visí tam jeden přes druhého. Tak tohle jsem zatím ještě nikdy neviděl. Celá velká kolonie netopýrů, prý kaloňů. Den zakončíme večeří ve warungu Ozone, který vřele doporučuji všem svobodným cestovatelům. Je to tu stylové.


A já mám už i docela hlad. Několik dnů jsem byl tak trochu mimo, ještě z rozloučení s Amedem a následnou plavbou. Objednáme si znovu ryby mahi-mahi. A tady je ta ryba až směšné levná. Stojí jen 47 000 IDR.

Na stěně mají hodnocení od Tripadvisor, které hlásá: „Excellent."

Stále blíže k letišti.

Balíme a odcházíme z Padangbai. Je sobota ráno a míříme více na jih do Lebih do nějaké vesnice Medahan. Máme namířeno do Blue Coco - Guest house. To má být naše přechodné působiště na dvě následující noci.

Ani to netrvalo dlouho a jsme tu. Postáváme před objektem a trochu nedůvěřivě na něj hledíme. Zdá se nám to nějaké moc jednoduché. Chvilka váhání se odrazu změní v rozhodné ano, když se podíváme dovnitř. Mně se to líbí a dokonce velmi. Řekl bych, že zatím asi nejvíce. Tak shodíme batohy a jdeme k moři.Zde už jsou vlny pořádně velké a nedoporučuje se koupání. Ale trochu se pobláznit ve vlnách a nechat se pohoupat je příjemné. More ustoupilo dál od břehů a začal se odliv. Jdeme tedy „domů" válet se u bazénu.


Tentokrát jdeme na večeři já a Oleksiy do nějakého jednoduchého warungu, kde sice mají také ryby, ale Oleksiy namítá, že zde by to neriskoval. Tak si dáme ayam goreng. Je to kuře, rýže a zelenina a sambal. Sambal je dost pálivá omáčka. Opravdu dost. Je to tu fakt velmi levné.

Po večeři odcházíme na pláž, odkud se ozývá muzika. Při vstupu nám říkají, že vstupné je 50 000 IDR, ale můžeme se jít nejprve podívat. A nelitujeme. Krásný areál této open party a super hudba. Dostáváme pivo a nějaké sladké jednohubky na uvítání. Hudba alá 50. - 60. léta. Zpěvák má talent a baví publikum. Šlape jim to na jednotku a to mě velmi mile překvapilo. Tak dobrou a zábavnou kapelu jsem už dlouho neviděl a neslyšel.

Při odchodu nám poděkují za návštěvu a ukloní se tak, jak to dělají běžně. Jsou to velmi milí lidé. A nakonec nechtěli žádné vstupné.

Roman stále píše a není ochoten nám uvěřit, že jsme tam ještě i občerstvení dostali zdarma. Začínáme mluvit o zítřku. Má to být výlet do kaňonu. Mně se tam moc nechce a raději bych šel s Romanem na nějakou kávovou farmu a převést se na skútrech. Do kaňonu chce hlavně Lucie.

Nakonec převáží argumenty o velmi hustém a potenciálně nebezpečném provozu, tak souhlasíme s kaňonem. 

Ale o tom až příště. Byl to nejvíc vzrušující výlet celého našeho putování.

Nakonec pár obrázků:

Tržnice Semarapur.Několik kroků od tržnice, 


Lucie s místním ochotníkem už více kroků od tržnice,


a to už je warung na pláži dost daleko od tržnice.


Pokud si i ty dobrodružná duše a rád by si takto někam vyrazil/a, tak se ozvy.
Potěší nás sdílení, nebo like od tebe.
Měj se krásně a sleduj nás i nadále.


další novinky

Ochutnávka svobodného života

Ochutnávka svobodného života

Leave review
Znamená to, že tomu ještě něco chybí.
Read More
Může za to živý sen?

Může za to živý sen?

Leave review
Co se zdálo mé sestře a co se doopravdy stalo.
Read More
Vánoční vůně.

Vánoční vůně.

Leave review
Ten předvánoční čas je pro mě velmi zvláštní, takový kouzelný.
Read More
Můj tropický návrat XII.

Můj tropický návrat XII

Leave review
Všichni ještě spí a já se vracím domů.
Read More
Můj tropický návrat XI.

Můj tropický návrat XI.

Leave review
Jak to je s tím modrým kokosem?
Read More