Něco mezi nebem a zemí innocent...

Od Silvestra a Nového roku už uběhla poměrně dlouhá doba. Momentálně se již více blížíme k jarucool. Já se však chci ještě na chvíli vrátit do tohoto období zimního slunovratu, do minulých vánočních svátků. Vánoce a ten čas kolem, mám opravdu velmi rád. Je to pro mě takové pěkné období rodinných vazeb. Tento čas je vlastně z celého roku tím nejkrásnějším, nejpřátelštějším.

Kouzelný čas Vánoc.

Je tu předvánoční období. My lidé, křesťanského světa, ve velkém honíme dárky a předbíháme se v utrácení. Nevím, nerozumím tomu, co vlastně chceme tím druhým dát. Já mám rád Vánoce, protože jsou to Vánoce.

Bylo by libo chilli do očí?

Tak asi v polovině léta jsem se šel podívat na jednu prezentaci o koučinku. Společnost nyní nebudu uvádět, abych nedělal žádnou reklamu. Ani dobrou ani špatnou. Úkolem této prezentace bylo všem zúčastněným zájemcům ukázat, co to vlastně ten koučink je.

Čo sa ešte musí stať?

V týchto dňoch vyplávalo na verejnosť množstvo rôzne signifikantných, ako aj úplne špinavých informácií o politike a korupcii v nej. Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenky Martiny Kušnírovej, pohli Slovenskom.

Čo, resp. kto to potreboval takto riešiť?

Negativa pozitivního myšlení.

V těchto dnech jsem se nechal inspirovat jedním šamanem k napsání tohoto článku. Je to nějaký Rudá Iandé. Je Brazilec, a pro naše potřeby mu můžeme říkat Rudo. Myslím, že se zlobit nebude. Já sice nejsem žádný šaman, i když jsem už vícekrát dostal avízo, že na to mám jakési předpoklady. Nezkoumal jsem to. Netoužím být šamanem. A Rudovi můj nedostatek šamanismu chybět nebude.

Tak se učme spolupracovat. 

Věříte tomu, že se blíží doba umělé inteligence? Já ano. Jsem přesvědčen, že den, kdy umělá inteligence překoná člověka, se nezadržitelně blíží. Ani se nenadějeme a tzv. androidi budou tady a budou nás ve všem převyšovat. A co uděláme my? Jak se s tím vypořádáme?