Svět se mění stále rychleji.

Tak se učme spolupracovat. 

Věříte tomu, že se blíží doba umělé inteligence? Já ano. Jsem přesvědčen, že den, kdy umělá inteligence překoná člověka, se nezadržitelně blíží. Ani se nenadějeme a tzv. androidi budou tady a budou nás ve všem převyšovat. A co uděláme my? Jak se s tím vypořádáme?

Budeme ty "stroje" nenávidět a ničit? A budeme je moci ještě vůbec nazývat stroji? Pokrok se nedá zastavit. Ten zde bude, jestli se nám to líbí, nebo ne. Takto se to vine celou historií lidstva. Když tak nad tím přemýšlím, tak mi někdy až naskakuje husí kůže. V poslední době, když sleduji, co dělá internet s lidmi, mám obavu o naši budoucnost. Máme tu kryptoměny a obrovský šílenství kolem jejich zhodnocování. Nebo prezidentské volby. A samozřejmě "chytrých", kteří to zas vědí hacknout, cracknout (vysvětlivky zde) a ukrást pár miliard, ovlivňovat výsledky voleb a kdeco jiné. Momentálně žijeme v digitální době a v přesvědčení, že ten kdo je chytřejší, může okrást a zneužít toho druhého. Podvody a falešnými účty, se to jen hemží. Denně mažu a blokuji žádosti o přátelství. "O co tím lidem jde?"

Sedím a přemýšlím nad tím. Hlavou se mi rojí různé myšlenky. Co se stane s lidstvem, když se naše budoucí výtvory - androidi, naučí od nás, že ten "chytřejší" pardon "vychytralejší" může okrádat a zneužívat toho méně zdatného? A buďme k sobě upřímný. Děláme to denně a je to už naším trvalým osobnostním rysem. Takže pravděpodobnost, že si to všimnou a uvědomí i naši inteligentní androidi, se rovná jistotě. 

Možná se teď usmíváte pod nos a říkáte si, co to tu ten člověk tára. "Dokud tu budou androidi, se věci změní a na všechno je ještě dost času." No já si to nemyslím. Už tu první, zatím ještě stroje, existují. A vývoj jde takovým obrovským tempem ku předu, že to tu můžeme mít dříve, než jsme ochotni to připustit. Vnímání a pozornost lidí je roztříštěná a soustředěná na nepodstatné věci. Všichni by chtěli být úspěšní a bohatí, a to co nejrychleji. Ale chování a myšlení lidí se mění velmi pomalu, pokud vůbec. Internet je úžasné médium, kdy se využívá tím správným způsobem. "Co však je ten správný způsob, však?" Pro každého je asi jiný. Souhlasím. Každý máme na to svůj názor. No ten můj mi říká, že když ten internet už máme, tak bychom ho měli využívat ku prospěchu nás všech.

Ale nemůžeme zase naučit úplně všechny, aby byli hackeři. Jaký by to mělo význam? Všichni by se okrádali a podváděli navzájem. Jako v grotesce. 

Kdysi dávno jsem se přihlásil na vysokou školu na studijní obor, elektronické počítače. A i mě přijali. Velmi rychle jsem ale zjistil, že to není to, co by mě bavilo. Za tu dobu, co jsem opustil studium, se v těchto vodách všechno změnilo. Už i kdybych chtěl, tak už bych to nikdy nedohonil. A navíc ani nechci. Tak jak to udělat? Vím, že nikdy nebudu odborník na tuto oblast. A myslím, že v tom nejsem sám. Mě lákají úplně jiné věci. Ty skutečné, ne ty virtuální. A ty, jejichž zas více fascinuje ten virtuální svět, nechávám, ať dělají to, co je baví. Jsem přesvědčen o tom, že pro nás je nejpodstatnější se naučit rozumět lidem. Naučit se spolupracovat a vzájemně se podporovat. Dokud toto nezvládneme, nemáme šanci na přežití. Když nepochopíme lidí, a nebudeme se vzájemně respektovat, nemůžeme být dobrým vzorem pro umělou inteligenci. Předáme jí jen to, co sami máme. Nic víc a nic méně. Ona pak začne žít svým vlastním životem. A nám pán Bůh pomáhej. Všechno to nepochopení a neochota spolupracovat, se obrátí proti nám. Měli bychom tedy ten čas, který nám ještě zbývá, využít opravdu na 100%, protože druhá šance už nebude. Co si myslíte vy? Ptáte se jak to tedy udělat? Nevím, nemám žádné univerzální řešení. Hledám cestu, tedy cesty. Cestuji a vytvářím komunitu lidí, kteří mají stejně pozitivní vztah k dobrodružství a poznávání. A chtějí žít plnohodnotný, svobodný život.

Kromě této společné záliby v cestování, máme každý své vlastní zájmy a svůj osobní život. No máme něco společného, na čem můžeme začít budovat.

Já nejsem žádný internetový mág a nemám chuť promrhat život, který mi ještě zbývá, surfováním po síti. Raději tu síť tvořím. SEO, PPC a podobné zkratky ze sféry IT mi nic neříkají. Nechávám to tedy na těch, kterých to baví. Oni pro nás vytvořili různé rezervační portály a ještě další vytvoří. Starají se o ně. My je můžeme využívat a to se už zvládáme naučit. Šetří nám to čas, námahu a peníze. A dokonce máme příležitost, si pomalými kroky budovat pasivní příjem, a tak si zajistit svobodný život. A tomu říkám aikido marketing. Psal jsem o tom zde. Pokud i vy patříte k "nám", nebo chcete patřit, tak můžete začít třeba zde. Spolehlivě to funguje. Takto se můžeme společně učit, podporovat a připravovat se na dobu s androidmi. Co na to říkáte?

další novinky

Může za to živý sen?

Může za to živý sen?

Co se zdálo mé sestře a co se doopravdy stalo.
Read More
Vánoční vůně.

Vánoční vůně.

Ten předvánoční čas je pro mě velmi zvláštní, takový kouzelný.
Read More
Můj tropický návrat XII.

Můj tropický návrat XII

Všichni ještě spí a já se vracím domů.
Read More
Můj tropický návrat XI.

Můj tropický návrat XI.

Jak to je s tím modrým kokosem?
Read More
Můj tropický návrat X.

Můj tropický návrat X.

Voda mi právě vypadla z batohu do moře. Budu tedy bez vody 2 hodiny na horn...
Read More