Vánoční vůně.

Kouzelný čas Vánoc.

Je tu předvánoční období. My lidé, křesťanského světa, ve velkém honíme dárky a předbíháme se v utrácení. Nevím, nerozumím tomu, co vlastně chceme tím druhým dát. Já mám rád Vánoce, protože jsou to Vánoce.

Ten předvánoční čas je pro mě velmi zvláštní, takový kouzelný. Mám pocit, že tyto dny jsou nějaké jiné, než ty ostatní. Zcela jinak voní. Nevím najít pro to vhodná slova. Je to spíš o pocitech. A to jde jen velmi těžko popsat. Mám pocit něčeho vznešeného, výjimečného.

Už nejsem malý chlapec a dárky už dávno nedostávám. A mnoho let jsem už ani žádný vánoční dáreknikomu nedal. Žiji sám. Nemám ani televizi, a ani se nedívám. A to je už opravdu pěkná kupa let. A ani po ní nijak netoužím. Vánoční film si umím pustit i na počítači. A přiznávám, že se mi tyto filmy velmi líbí. Jsou to filmy o pocitech, o lidské sounáležitosti, o lásce a soudržnosti. Romantický děj má vždy pěkný konec. Dojemná scéna tlačí slzy do očí a nutí nás se zamýšlet nad sebou samým, nad prožitou minulostí a nad smyslem Vánoc.

Chtěl bych dát dárek mnoha lidem, nejraději všem. No nevím jak to mám udělat, ani co vlastně mám a mohu udělat. Tak vám chci aspoň takto popřát hodně štěstí, svobody, klidu a lásky.

„Svobodné Vánoce, veselé Vánoce, šťastné Vánoce.“

to vám přeji já a Svobodný život.


další novinky

Ochutnávka svobodného života

Ochutnávka svobodného života

Leave review
Znamená to, že tomu ještě něco chybí.
Read More
Může za to živý sen?

Může za to živý sen?

Leave review
Co se zdálo mé sestře a co se doopravdy stalo.
Read More
Vánoční vůně.

Vánoční vůně.

Leave review
Ten předvánoční čas je pro mě velmi zvláštní, takový kouzelný.
Read More
Můj tropický návrat XII.

Můj tropický návrat XII

Leave review
Všichni ještě spí a já se vracím domů.
Read More
Můj tropický návrat XI.

Můj tropický návrat XI.

Leave review
Jak to je s tím modrým kokosem?
Read More