Nový atlas bohatství. Kapitola 4.

Shrnutí předchozího: 

První tři kapitoly nám ukázaly, kde nastává na úplném začátku podnikání ten největší problém. Většina se do toho pustí bez rozmýšlení a neví sebe sama zařadit.

Tak jako je celá tisíciletí zlatý řez veřejným tajemstvím uměleckých děl, katedrál a vlastně celé přírody, tak je to i se systémem podnikání. Jak ho vybudovat a kde začít? Čti a poctivě odpovídej na jednoduché otázky. Objev v sobě podnikatele, poznej své PROČ.


Kapitola 4.


Fáze detství: Odborník.

I. Klíčové myšlenky: 


Dětský stav malých podniků je obdobím, kdy podnik funguje na základě toho, co vlastník  chce, spíše než toho, co podnik potřebuje. V tomto stavu, majitel a obchod je jedno a totéž.

    

Kojenecký stav končí, když podnik roste a vlastník nemůže držet krok s poptávkami. Kvalita produktů/služeb tak klesá. Majitel si uvědomí, že už nemůže pokračovat v  provozování takového podnikání, jak to dělá teď, všechno sám! To je, když nastane většina neúspěchů v podnikání. Když nastane tento stav, má jen dvě možnosti. Buď skončí s podnikáním, nebo změní styl podnikání a posune se do fáze budování podniku. ​


II. Otázky pro sebe:

III. Akce:


Pokud na některou z výše uvedených otázek odpovíte „Ano“, vaše firma je uvězněna ve fázi kojeneckého období. Účelem podnikání není jen dostat se z práce, ale ytváření pracovních míst pro jiné lidi. Musíte se naučit, aby vaše podnikání nebylo závislé na vás. Musíte se naučit koučovat a nechat ostatní zaměstnance vykonávat technické práce. To    vám umožní zaměřit se spíše na růst samotného podniku než na řízení každého  jednotlivého aspektu provozu.


Cílem je vytvořit systém provozu, který bude fungovat bez vás. Potřebujete opustit některé práce a přenést je bez obav na jiné lidi.

       

Dokumentovaný manuál provozu, který vytvoříte, bude nezbytný.

...

další novinky

Oddělenost je jen iluze.

Tak jak to tedy bude?

Co se má stát a co od toho očekávám? Jsem sám, ale takových nás je velmi mn...
Číst více
Příliš morálky nám může uškodit?

Proč potřebujeme zcela nový atlas?

Máš pocit, že jsi nějaký jiný? Tak je to pro tebe. Patříš mezi necelé 2% po...
Číst více
Jak rozvinout svou vizi?

Jak rozvinout svou vizi?

Začni a nech se vést vlastní vizí. Postupně to všechno sestavíš.
Číst více
Systém jak má být.

Zvu Ťě - Pozývam Ťa

Společnost nestojí na tom, co oficiálně víme, co nám je řečeno, ale na tom,...
Číst více
Stratégie systému.

Nový atlas bohatství. Kapitola 19.

Nový pohled na bezbolestný postup budování firmy, který je v souladu se sou...
Číst více