Tak jak to tedy bude?

Tak jak to tedy bude?


Jsem dost zaskočen a zároveň znepokojen z vývoje situace. Nevím, co se má ještě stát. Je zde virus, lockdown, nestabilní politika, je tu situace kterou je opravdu nyní obtížné řešit. Rozdělili jsme se na minimálně dvě skupiny.

Jedna odmítá vše, druhá zase akceptuje cokoli. 

Samozřejmě, že jsou tu ještě i jiné skupiny a skupinky, ale ty jsou početně menší. Nechci nikomu brát iluze, ale nevěřím, že 21. prosinec to všechno vyřeší.


Už to tu bylo 21. 12. 2 012, kdy se také mělo udát cosi nevídané. Víte, já již dlouhá léta slýchám od „zasvěcenců" co všechno se stane a jak to světelné bytosti nedopustí. Vystoupáme do 5D.


My lidé milujeme všelijaké příběhy a obzvláště tajemství a záhady. I já to mám rád. Je to takové vzrušující. Taky si to přeji a chci tomu věřit. A ezoterika již ze své podstaty je tajemné učení jen pro určitou skupinu, která je dostatečně připravena.

Jde o okruh zasvěcených intelektuálně vyspělých a privilegovaných lidí. A kdo by nechtěl být zasvěcený a privilegovaný? Tak proč bych tam nepatřil/a zrovna já?


Už když se podíváme na Maslowovou pyramidu potřeb, je nám jasné, že jednou ze základních lidských potřeb je kontakt, láska, sounáležitost. Jsme sociální bytosti a potřebujeme kontakt s jinými. Bezprostřední kontakt. Jinak chřadneme.


Tento psycholog patří mezi nejcitovanější psychology minulého století. A i jeho pyramida potřeb stále slaví úspěch a setkávame se s ní snad na každém motivačním semináři. Je vždy nějak spojována s úspěchem. Ale co je nyní v této době úspěch? Jak bychom ho definovali? Pokud budeme vycházet se starých zažitých pravidel, tak je to finanční bohatství, sláva, moc a postavení. 

Finance a nenasytnost hýbou světem. A navíc lidská hloupost a naivita tomu přímo neuvěřitelně kralují. A jsou asi nekonečné. Vzpomínáte si co o tom řekl EINSTEIN?


Prý lidská hloupost a vesmír jsou bez hranic! A to s tím vesmírem si nebyl jist. Vždyť když se podívám na internet, tak neustále vidím tytéž opakující se nabídky a lidé na to stále reagují a kupují.


Detoxikujeme, kupujeme zaručeny diety, vitamíny atd. Kupujeme si naději, kupujeme si ten pocit, že teď to je to pravé a já se změním v in. Budu IN!


Pokaždé to zásadně „detoxikuje" jenom peněženku. Sami jsme se rozhodli si lhát, a tak tuto profesi neustále zdokonalujeme. Vědci zkoumají, co nejlépe a nejvíce ovlivňuje naše rozhodování.

Z laboratoří se to dostává do praxe obchodníků, marketérů a tito vytvářejí reklamy a sofistikované strategie, jak se nám dostat na účty. Musejí to takto dělat. Je bezpodmínečně nutné prodávat. A vybrali si to. Pohání je touha po bohatství a bezstarostném životě.


Výroba se nesmí zastavit, kola průmyslu musejí setrvávat v pohybu, neboť je nutné platit úvěry. Je to začarovaný kruh. Zřejmě si to už většina obyvatelstva uvědomuje, ale neví jak z toho. Žijeme v přesvědčení, že sám jedinec nic nezmůže. A je to tak! Jaké to je pohodlné, že?

Já nic nezmůžu, tak proč bych si měl komplikovat život. Jenže zde ve skutečnosti rozhodují kvanta. Malinké, drobounké kvanta energie, ze kterých povstal celý vesmír. My všichni a všechno je z toho vytvořeno. A úplně všechno je propojené a tvoří to jeden celek. Oddělenost je jen iluze. Tak proč se utvrzujeme v tom, že nic nezmůžeme?


Trump dotrumpoval, tedy doprezidentoval. A kolik „zasvěcených" šířilo informace, jako on nás zachrání a pozavíra všechny. Něco podobného jsem poslouchal kdysi i o Obamovi. Měl to být ten člověk, který to tu všechno pořádně zamíchá a změní.


Milujeme pohádky. Líbí se nám hrdinové, kteří se nebojácně postaví proti přesile  zkorumpovaných a nenažraných rádců nebo draka a osvobodí zakleté království. No neumíme si představit, že bychom to mohli být i my.

I já, i ty a i ty! Naproti tomu hledáme nepřátele tam, kde nejsou. Mě už označili za všechno možný. Prý jsem i liberální fašista. Víte, svoboda není o tom, že se budu svobodně přihlížet jak to tu svobodně ničíme.


Já vím, nejsem žádný ideál a jsem i nesnesitelný. Zejména pokud vidím, že něco není v souladu s tím, co tvrdíme, že je v zájmu nás všech a dokonce v souladu se zákonem. Jsem neústupný a vytrvalý.


Mnoho krát jsem slyšel od jiných, abych to nechal tak, protože s tím stejně nic neudělám. Ano přiznávám, je to vyčerpávající postavit se přesile. Jsem však přesvědčen, že křivdu a nespravedlnost nelze odstranit tak, že ji projdeme mlčením. 

O pár dní máme Vánoce. Zvykneme si přát šťastné a veselé. Myslíme i na ostatních. Opravdu na nich myslíme, nebo to jen předstíráme?


Já nejsem žádný specialista marketingu a i když jsem absolvoval množství kurzů a seminářů o prodeji, i tak to nedělám. Vím jak třeba zmanipulovat člověka, ale vzdal jsem se toho už před lety. Vždyť byl bych stejný, jako ostatní. A to už nemohu a nechci.


Ano, byl bych zřejmě hodně bohatý. Nyní mi pro změnu jde o holý život. Ale už to jinak nevím. Kdysi, když jsem ještě žil na Slovensku, jsem označil justici za zločineckou organizaci. Byl jsem tím pádem blázen. Byl jsem na posměch.


Nyní se tam všichni vzájemně zavírají. I tehdy bylo mnoho lidí, kteří souhlasili se mnou, ale blázen jsem byl já. Takto to my lidé děláme. Když nám chybí fakta, argumenty a neumíme to nijak jinak zdůvodnit, tak používáme tyto podpásovky. Označíme tedy člověka jednoduchým slovem blázen.

A bláznem většinou nechce být nikdo. To totiž znamená, že daný jedinec je nespolehlivý, nedůvěryhodný a navíc hloupý.


Kdyby to i byla pravda, kdyby skutečně existovaly potvrzující fakta, tak i tak to není důvod k tomu, abychom tomuto člověku odepřeli základní lidská práva, chovali se k němu pohrdavě a ponižujícím způsobem.


Ale děláme to běžně i během svátků. Profese právníků a psychologů od kterých bychom právě očekávali nejvíce pomoc a podporu, jsou však většinou právě přítěží i příčinou. Ovšem kdo se je opováží zpochybnit? Pouze blázen, že? A proč o tom píšu. Neboť jsou tu Vánoce.

Tak pomozme těm, kteří to potřebují a nedokážou se sami bránit? Tento agresivní systém jsme vytvořili my všichni. Někteří svou vlastní aktivitou a ostatní svojí pasivitou.

Přispějte na pomoc a ochranu lidských práv a svobod. Podpořte Svobodný život.

Podpořte Český helsinský výbor a udělejte to zde.

Přečti si i toto.

Velmi pěkně Vám děkuji.


... aby byly všechny bytosti šťastné a svobodné.

další novinky

Dočkáme se?

Přichází nový řád.

Společnost se radikalizuje. Co s tím jdeme dělat? Proč se na to ptám právě ...
Číst více
Oddělenost je jen iluze.

Tak jak to tedy bude?

Co se má stát a co od toho očekávám? Jsem sám, ale takových nás je velmi mn...
Číst více
Příliš morálky nám může uškodit?

Proč potřebujeme zcela nový atlas?

Máš pocit, že jsi nějaký jiný? Tak je to pro tebe. Patříš mezi necelé 2% po...
Číst více
Jak rozvinout svou vizi?

Jak rozvinout svou vizi?

Začni a nech se vést vlastní vizí. Postupně to všechno sestavíš.
Číst více
Systém jak má být.

Zvu Ťě - Pozývam Ťa

Společnost nestojí na tom, co oficiálně víme, co nám je řečeno, ale na tom,...
Číst více