Cestovat na motýlích křídlech.

Ve tvých rukou nebo křídlech?

Určitě i vy toužíte být úspěšní a bohatí. Zřejmě denně sledujete internet, studujete motivační literaturu a chodíte na různé kurzy vzdělávání a motivace. Každou chvíli vám někdo radí, co máte dělat

a nabízí vám na prodej ten svůj super kurz, který vás určitě spasí a dovede k obrovskému bohatství.


Ano, jako by se pytel roztrhl s tímto druhem podnikání-vzdělávání. Také to sleduji a úporně nad tím přemýšlím. "Ehmm, co tito lidé vědí, co nevím? A proč to vůbec dělají? Chodili jsme do špatných škol? Měli jsme špatné pedagogy, kamarády nebo dokonce rodiče? Kde se stala chyba?


Nemám nic proti touze po bohatství, ani po poznání, vzdělávání, právě naopak. No něco mi tu nesedí!" Nemáte i vy ten pocit? Nebo si opravdu myslíte, že každý může být stejně úspěšný a bohatý? Jaký by to mělo smysl?


Vždyť když budou všichni bohatí, s čím, resp. s kým se budou porovnávat? Kdo bude chudý? Už samotné spojení bohatství

s úspěchem je trochu přitažené za vlasy. Dokážu pochopit, že většina lidí touží po velkém finančním bohatství a spojuje si s ním úspěch

i svobodu.


Vždyť jinou možnost ani nemají. Také jsem to tak měl. Ono to je totiž tak, že náš život, tedy i celá společnost kolem nás, formuje náš mozek. No a ten pak zase formuje náš život. A to, co se mu denno denně podsouvá, to tedy náš mozek akceptuje. Jakoby si řekl:

 "Když to šéf tak velmi chce!" 

Možná se i vy už delší dobu pokoušíte napodobovat někoho, koho považujete za úspěšného a ono vám to jaksi nejde. Nebo jde, ale ne tak, jak chcete. Píšete si na lístečky své přání, neustále na ně myslíte a "pozitivně" věříte ve svou šťastnou hvězdu.

Když něco nevyjde, tak vždy je to na co svalit. "Byli jste moc netrpěliví, nemysleli jste dost pozitivně atd.


Jste z toho frustrovaní a máte pocit, že jste k ničemu. Je to však trochu jinak. A hned si také vysvětlíme v čem, a proč. Určitě jste se již setkali s jménem Albert Einstein a cosi jste slyšeli i o jeho teorii relativity. Tento pán má toho na svědomí však více. A není to jen on, ale i další, kteří šli v jeho stopách a snažili se pochopit zákonitosti tohoto světa.


Víme, že svět se skládá z drobných energetických shluků, které nazýváme kvanta. Z malých částic jsou větší a zase větší, no zkrátka máme tu elektrony, neutrony a jiné "ony." A jen náš mozek se skládá přibližně asi z 10 na 26 elektronů. To je opravdu velké číslo. A tak jako všechno na tomto světě, tak i on je absolutní originál.


Je to úžasný orgán, který snad ani nemá žádné omezení. Zatím jsme nějaké zásadní neobjevili. A dokáže se přetvářet do podob o jakých se nám donedávna ani nesnilo. A já se domnívám, že navzdory jeho obrovské plastičnosti a schopnosti přijímat neomezené množství informací, nikdy nebudou dva stejné. 

A je to vlastně i v souladu s tvrzením pana Einsteina. A když si vezmeme na pomoc ještě tzv. efekt motýlích křídel, který popsal další zajímavý pan Edward Lorenz, tak si to můžeme také zdůvodnit.


Nechci zde nijak fušovat do fyziky tímto velikánům. Nejsem v tom tak dobře kovaný, jako byli oni, a to ani zdaleka. Jen se snažím pochopit, proč ty některé věci fungují jinak, jak se to prezentuje. A možná se mýlím a moje zdůvodnění není ve skutečnosti relevantní. Jak to vlastně je?" 


Tyto otázky si dávám dost často. A nejčastěji si dávám otázku, která je vlastně někdy i odpovědí a nutí mě se na daný problém více zaměřit. 

"Co když to tak je?" 

A co tedy říká ten efekt motýlích křídel? Mluví o tom, že i nepatrné zamávání motýlích křídel, může spustit obrovskou řetězovou reakci. Tento pán si totiž všiml, že zcela malá, malilinká odchylka na vstupu, generuje obrovské odchylky na výstupu. "No a máme to!"


Protože každý z nás je absolutní originál, tak zde samozřejmě vždy bude existovat ať už malá, nebo větší odchylka na vstupu. A jaká tedy bude na výstupu? No přece vždy velká. g

To znamená, že i když jdeme krok za krokem a od slova do slova, tak výsledek může být vždy velmi odlišný. Neboť my jsme vstupy a jsme odlišní. Může se nám to zdát nespravedlivé, ale je to fakt. Tak obrovské úsilí a výsledek nikde. 

Když však promítneme tento motýlí efekt do nového modelu, tedy kooperativního, který nyní skutečně potřebujeme, pokud chceme změnit svůj život a život na této planetě, tak najednou může být všechno jinak. 

Skutečně můžeme změnit svět. 

Já vím, že se nyní usmíváte a zdá se vám to jako čistý nesmysl. Ale ten princip platí. Nikdy nevíme, co právě spustí tu obrovskou lavinu změn.


Nebo si myslíte, že jsme slabší než třepetání motýlích křídel?

další novinky

Jak rozvinout svou vizi?

Jak rozvinout svou vizi?

Leave review
Začni a nech se vést vlastní vizí. Postupně to všechno sestavíš.
Číst více
Systém jak má být.

Zvu Ťě - Pozývam Ťa

Leave review
Společnost nestojí na tom, co oficiálně víme, co nám je řečeno, ale na tom,...
Číst více
Stratégie systému.

Nový atlas bohatství. Kapitola 19.

Leave review
Nový pohled na bezbolestný postup budování firmy, který je v souladu se sou...
Číst více
Vaše marketingová strategie.

Nový atlas bohatství. Kapitola 18.

Leave review
Nový pohled na bezbolestný postup budování firmy, který je v souladu se sou...
Číst více
Strategie vašich lidí.

Nový atlas bohatství. Kapitola 17.

Leave review
Nový pohled na bezbolestný postup budování firmy, který je v souladu se sou...
Číst více