Přichází nový řád.

Abychom se dočkali.


Ještě to pořád nekončí. Šílenství a hysterie pokračuje. Svobodný život se stává stále více a více jen pěknou, ale prázdnou teoretickou frází.


Společnost se radikalizuje. Co s tím jdeme dělat?

Proč se na to ptám právě tebe? Vždyť to neumí ani politici, ani vědci, ani obchodníci z Wall Street, tak proč právě ty?


Máš pravdu! Nevědí to, a tak jen střílejí naslepo. Dělají to, co se naučili a co jim jde nejlépe a je nejjednodušší a jim nejblíže.


Ale my se nemůžeme jen tak přihlížet a čekat co z nich ještě vypadne. Nebo se mýlím?


V současnosti již pomalu existuje software pro všechno. Jen si ho stáhni! Když si ho stáhneš, už nemusíš nic vědět. Stačí jen klikat a je to! Reklama na reklamu!


Ale kde je ten společenský přínos, ten užitek? Komu a čemu to pomáhá?


V této situaci a době už se úplně ztratil ten smysl.


Když jsem šel nedávno do Kauflandu na nákup, tak jsem si z okna tramvaje všiml velkého billboardu a na něm reklamu, která zněla: "S námi prodáte cokoliv!" V podobném duchu se to opakuje na všech on line a off line úrovních.


V dobách minulých-socialistických jsme věděli, že úroveň našich výrobků není nic moc a že značné množství produkce je vlastně neprodejné. Ale dělalo se to! Výrobky na sklad!

Teď to je podobné.


Kdysi jsme obdivovali ty západní produkty v Tuzexech a ten kdo je i vlastnil byl něco extra, přímo nadčlověk.


Pamatuji si ale i na tenzometry, které jsme vyráběli my hrdinové socialistické práce v podniku, kde jsem byl zaměstnán jako kontrolor krátce po skončení školy. Nikoho netrápilo to, že se nedodržuje technologický postup a výrobky jsou prakticky nepoužitelné.


Hlavně že se plnil plán. I tehdy jsme prodávali „cokoli“ a také jsme odmítali nést za to odpovědnost. Alespoň to nebylo na billboardech. Asi i proto, že jsme tehdy žádné billboardy neměly.


Naše tenzometry prý způsobily havárii, tedy zhroucení nějakého mostu. Soudruzi z Bulharska nás dali na mezinárodní arbitráž do Haagu. Chvíli to vypadalo, že pojedu na služebku na prohnilý západ. Ale nakonec to šlo doztracena jako nyní vyšetřování zkorumpovaných politiků.


Pokud si nedokážeme odpovědět na otázku "proč?" budeme neustále v těch s…ách.

Systém je u konce! Vyčerpal se! 


Potřebujeme nový, lepší a spolehlivější systém, nový atlas, podle něhož se dopravíme do cíle svobodné tvůrčí společnosti. A tak musíme začít s otázkou "proč?" Proč to chceme?


Vždyť naprosto ten nejlepší software na světě je svobodný život. Ten tvoří pro život samotný, pro svobodu a pro tvořivost. Je to ta nejvyšší přidaná hodnota jakou jen můžeme dosáhnout. A už se nesmíme spoléhat na to, že to za nás udělá někdo jiný. Tato změna musí přijít zdola. Každý sám a u sebe a za sebe. 


Já vím, že argumentuješ, že ty musíš platit nájem, úvěr, starat se o děti atp. Určitě ano! Ale hledej za tím ten hlubší smysl. Proč to tak chceš, proč to děláš? Proč to tak cítíš, že to musíš…?

Není to pro peníze samotné! To mi věř! 


Vždyť ty peníze potřebuješ na něco, co chceš jimi pořídit. Je to nějaká činnost, nějaký smysl.


Je zde konec roku, jsou Vánoce a my pociťujeme tyto věci mnohem intenzivněji. Tak jaká je tvoje motivace do Nového roku? Co je vlastně tím tvým životním posláním?

další novinky

Dočkáme se?

Přichází nový řád.

Společnost se radikalizuje. Co s tím jdeme dělat? Proč se na to ptám právě ...
Číst více
Oddělenost je jen iluze.

Tak jak to tedy bude?

Co se má stát a co od toho očekávám? Jsem sám, ale takových nás je velmi mn...
Číst více
Příliš morálky nám může uškodit?

Proč potřebujeme zcela nový atlas?

Máš pocit, že jsi nějaký jiný? Tak je to pro tebe. Patříš mezi necelé 2% po...
Číst více
Jak rozvinout svou vizi?

Jak rozvinout svou vizi?

Začni a nech se vést vlastní vizí. Postupně to všechno sestavíš.
Číst více
Systém jak má být.

Zvu Ťě - Pozývam Ťa

Společnost nestojí na tom, co oficiálně víme, co nám je řečeno, ale na tom,...
Číst více